Zestawienie Fabiana Balbueny i Issy Diopa w środku linii defensywnej The Hammers zbiera pochlebne opinie wśród ekspertów! 

Doświadczony Paragwajczyk i młody Francuz szybko znaleźli między sobą linię porozumienia, dzięki czemu coraz częściej występują w duecie na środku obrony The Hammers.

Zdolności Balbueny do odpowiedniego ustawienia się, szybkiego podejmowania decyzji i mocnej koncentracji na polu gry były kluczowe dla osiągnięcia bezbramkowego wyniku z Chelsea oraz wyjazdowego zwycięstwa nad Evertonem w zeszłym tygodniu.

Również niesamowita tężyzna fizyczna i zaangażowanie zaledwie 21-letniego Francuza były wartością dodaną do bloku defensywnego The Irons. Były gracz francuskiej Tuluzy rozpoczął rozgrywki w angielskiej Premier League od pechowego „samobója”, jednak z meczu na mecz prezentuje duży wzrost pewności siebie.

23-latek w poprzednim meczu spinał trochę roztrzęsioną linię obrony The Hammers. W sobotniej potyczce udowodnił swoją dobrą dyspozycję, kiedy to zaliczył 18 udanych podań na 19!

Młody Francuz zwrócił na siebie uwagę eksperta Gartha Crooksa, niegdyś napastnika Tottenhamu Hotspur. Były gracz Spurs wyróżnił Diopa poprzez wpisanie czarnoskórego obrońcy do swojej jedenastki kolejki.

W meczu z Evertonem zaprezentował się świetnie, jednak niestety nie znalazł się w moim zestawieniu. W tej kolejce znów zagrał kapitalnie, co nie pozostało niezauważone. 

Pełniący rolę eksperta w The Guardian Nick Miller był pod wrażeniem organizacji defensywy West Hamu w spotkaniu z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Być może najbardziej zachęcającym elementem, który powodował, że aż chciało się oglądać West Ham podczas ostatnich dwóch kolejek było to, że mają oni plan na swoją grę. Z Evertonem zagrali ofensywnie, strzelając w odpowiednim momencie, dzięki czemu zgarnęli trzy punkty, podczas gry w niedzielę byli bardziej ostrożni, dzięki czemu nikt nie mógł prześlizgnąć się przez ich zasieki. To pozwoliło im osiągnąć korzystny remis.

Balbuena i Diop będą mieli kolejną okazję na potwierdzenie swoich umiejętności w najbliższą niedzielę, kiedy to The Hammers zawalczą z Manchesterem United.