Strzelec dwóch goli w meczu z Tottenhamem André Ayew stwierdził, że West Ham nigdy się nie poddał w starciu na Wembley. Piłkarze Slavena Bilicia awansowali do ćwierćfinału po niesamowitym comebacku.

– Myślę, że ten mecz zaczął się bardzo trudno dla nas, gdyż Tottenham strzelił gola w ciągu pięciu minut. My jednak cały czas byliśmy pewni siebie i nigdy się nie poddaliśmy. Menedżer ustawił nas w przerwie i chcę pogratulować całemu zespołowi za to co zrobili dziś. To ogromna wygrana, ale musimy zachować spokój, ponieważ mamy bardzo ważny mecz przed sobą w sobotę. Musimy cieszyć się tym zwycięstwem, bo to derby Londynu i mecz z Tottenhamem. Takie wygrane zawsze cieszą, ale musimy teraz przygotować się na sobotę.

– Wiedzieliśmy, że jeśli strzelimy gola na początku drugiej połowy to mamy szanse, ale wiedzieliśmy także, że Tottenham ma świetną drużynę i świetnych piłkarzy oraz świetnego menedżera. Pokazaliśmy charakter i naszą jakość. Ale powtarzam, że musimy teraz się zrelaksować i przygotować się na sobotnią potyczkę, bo jest dla nas ogromnie ważna. – mówi Ghańczyk

– Sobota jest dla nas ważna, więc musimy się odpowiednio przygotować i odpocząć. Będziemy ciężko pracować i mamy nadzieję, że uda nam się wywieźć trzy punkty.

Ayew powiedział także, że druga połowa pokazała jak bardzo zjednoczony jest zespół West Hamu z menedżerem Slavenem Biliciem.

– W drugiej połowie pokazaliśmy wielką determinację. To była bardzo ważna wygrana, biorąc pod uwagę jak ostatnio graliśmy w Premier League. Nie było nam łatwo, ale mamy szeroką kadrę i musimy trzymać się razem oraz walczyć jak zespół, bo możemy wyjść z każdej sytuacji. – przekonuje Ayew

– Kiedy grasz w takim klubie jak West Ham, a wyniki są złe to menedżer jest pod presją oraz także piłkarze, więc musimy jeszcze ciężej trenować. Menedżer wie, że piłkarze są za nim i dają z siebie wszystko nie tylko dla niego, ale także dla siebie, ponieważ z dumą nosimy koszulkę West Ham United.

– Zrobimy wszystko, aby wygrać najbliższe spotkania i wyjść z kryzysu. Mamy ducha walki w sobie i musimy grać dobrze tydzień w tydzień. Taka wygrana na pewno da nam większą ufność. To były derby z Tottenhamem na Wembley i przegrywaliśmy 2:0 do przerwy. Wygrana w takim meczu to wielka rzecz. – zakończył były piłkarz OM