West Ham United Women potwierdził dzisiaj, że asystent menedżera Edu Rubio odszedł z klubu, aby dołączyć do innej drużyny Premier League – Wolverhampton Wanderers. 

Rubio przybył do West Hamu latem, obejmując rolę asystenta menedżera Paula Konchesky’ego. Teraz zostaje trenerem pierwszego zespołu Julena Lopeteguiego, z którym wcześniej pracował w hiszpańskiej FA.

Może on pochwalić się ponad 10-letnim doświadczeniem w angielskiej piłce nożnej, a dużą część swojego czasu zawodowego spędził pracując w elitarnych akademiach. Przed dołączeniem do West Hamu w lipcu, Rubio pracował jako trener w Crystal Palace. Spędził również rok w Crawley Town jako asystent trenera pierwszego zespołu.

Trener z licencją UEFA Pro

Wcześniej Edu Rubio spędził cztery lata w MK Dons FC jako starszy trener rozwoju zawodowego, gdzie nadzorował młodzież U18 i U23 podczas swojej kariery w męskiej akademii. Wygrał Ligę i Puchar U23s, przyczyniając się do udanego okresu dla klubu, mając kilku graczy z akademii, którzy zadebiutowali i znaleźli się w pierwszym zespole.

Rubio, przez ponad 15 lat swojej kariery trenerskiej, pełnił również role w męskich akademiach: Chelsea, Valencia CF, Nike Academy i The Football Association.