Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga doznał kontuzji kolana i może wymagać operacji. Młoty postępują ostrożnie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zabiegu.

West Ham United przekazuje obawy dotyczące sytuacji zdrowotnej Arthura Masuaku. Przemawiając na swojej przedmeczowej konferencji prasowej David Moyes ujawnił, że lewy obrońca prawdopodobnie zostanie wykluczony z nadchodzącego starcia Młotów z Leicester City.

58-latek dodał, że Masuaku może przejść przez uraz dzięki zastrzykowi zmniejszającemu ból, chociaż zasugerował również, że uraz ten może wymagać operacji – to prawdopodobnie zatrzymałoby Masuaku na znaczną część kampanii.

Mówiąc o kontuzji lewego obrońcy, Moyes powiedział: Nie jesteśmy pewni, czy Arthur nie będzie potrzebował operacji. Zobaczymy, czy damy radę w tej chwili zaradzić problemowi samym zastrzykiem zmniejszającym ból. Będziemy musieli dowiedzieć się, jak sobie radzi w nadchodzących tygodniach i jak wygląda sytuacja po ewentualnym zastrzyku.

Chociaż Masuaku nie jest pierwszym wyborem Moyesa na lewą obronę, jego potencjalna niedostępność w niedzielę sprawi, że Moyes będzie miał spory problem

Aaron Cresswell dopiero niedawno wrócił po kontuzji pleców, więc jeśli 32-latek nabawi się jakiegoś urazu lub nawet będzie potrzebował odpoczynku, menadżer zostanie bez żadnego starszego gracza na lewej stronie.

Masuaku był często krytykowany z powodu swojej niejednolitej formy, ale spisywał się dobrze w swoich 11 występach w Premier League w tym sezonie. Strzelił jednego gola, zarejestrował jedną asystę i stworzył jedną wielką szansę dla swoich kolegów.

Miejmy nadzieję na szybkie i pełne wyzdrowienie obrońcy, aby mógł wrócić i pomóc swoim kolegom z drużyny.