Obecna sytuacja Davida Moyesa z kontuzjami w West Hamie ma się poprawić. Bieżące informacje przekazał ExWHUEmployee.

W ostatnich tygodniach klub przeżył pewien kryzys, ponieważ w całym składzie pojawiło się sporo kontuzji, co miało wpływ na pogorszenie wyników we wszystkich rozgrywkach.

Teraz jednak, David Moyes może odetchnąć z ulgą – nadchodzi wyczekiwany impuls pod postacią sprawności Michaila Antonio i Lucasa Paquety.

Antonio zapewni ogromne wsparcie wracając na niedzielne spotkanie w Premier League z Arsenalem. Jamajczyk bierze już pełny udział w treningu w Rush Green

ExWHUEmployee ujawnił na swoim koncie na Patreonie, że klub miał nadzieję, że Antonio będzie gotowy na derby i tak się prawdopodobnie stanie. Arsenal jest w doskonałej formie, a w momencie gdy Declana Rice’a wróci na London Stadium, Davidowi Moyesowi przyda się pomoc.

Antonio pracował w Rush Green nad swoim powrotem do zdrowia i obecnie uważa się, że jest bardzo blisko pełnej dostępności. Jeśli sztab uzna go po przedmeczowych testach za w pełni zdolnego do gry, rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych. Co więcej, wiadomo, że Paqueta jest coraz bliżej powrotu – Brazylijczyk także trenuje w Rush Green przez ostatnie kilka dni i widać, że odzyskuje siły.

Lucas Paqueta jest coraz bliżej, chociaż w jego przypadku może się zdarzyć, że Arsenal będzie niestety za wcześnie – dodał informator klubowy.

Sam David Moyes skomentował sytuację Paquety, stwierdzając (Evening Standard), że zawodnikowi brakuje „tygodnia lub dwóch” do powrotu.

Dlatego na tym etapie uważa się, że  jego dostępność prawdopodobna jest dopiero na mecz przeciwko Nottingham Forest lub w najgorszym przypadku, Brentford. Jest jednak nadzieja, że ​​były rozgrywający Lyonu zrobi postępy w tym tygodniu i być może będzie w selekcji wcześniej, niż oczekiwano.

Skład jest osłabiony po odejściu Saida Benrahmy i Pablo Fornalsa i jeśli Antonio zostanie wybrany do kadry meczowej, można bezpiecznie założyć, że zapanuje większy spokój jeśli chodzi o kadrę.