Michail Antonio został powołany do szerokiego składu reprezentacji Jamajki na turniej Gold Cup. Zawodnik jakiś czas temu zobowiązał się do gry w tym zespole, kosztem reprezentowania Anglii.

Jamajka wyznaczyła 60 graczy do swojej tymczasowej drużyny, ale liczba ta zostanie zmniejszona do zaledwie 23 piłkarzy, którzy wezmą udział w samym turnieju.

Pozycja napastnika jest bardzo konkurencyjna – w składzie są Andre Gray z Watford, Liam Moore z Reading i Ethan Pinnock z Brentford.

Antonio początkowo odrzucił grę w reprezentacji Reggae Boyz w 2016 roku, ale według prezesa Jamaica Football Federation – Michaela Ricketta, urodzony w Londynie zawodnik oficjalnie poprosił w lutym tego roku o umożliwienie gry dla Jamajki na szczeblu międzynarodowym.

Michail Antonio, który zdobył dziesięć bramek, zanim doznał kontuzji ścięgna podkolanowego pod koniec sezonu Premier League, został wyróżniony przez byłego trenera Anglii Glenna Hoddle’a. Selekcjoner wybrałby Michaila do reprezentowania Anglii na trwających Mistrzostwach Europy.