Declan Rice, Tomáš Souček i Vladimír Coufal we wtorek wieczorem spotkali się na stadionie Wembley, gdy Anglia zagrała z Czechami decydujące spotkanie grupy D na Euro 2020. Ostatecznie Anglia pokonała czeskich rywali 1:0.

Anglicy w ostatnim meczu grupowym zmierzyli się z nieoczekiwanymi liderami, reprezentacją Czech. Faworyzowani podopieczni Garetha Southgate’a nie forsowali tempa, zwyciężyli i zgodnie z przewidywaniami wygrali grupowe zmagania. Kluczem do zwycięstwa było zneutralizowanie Patrika Schicka. W 1/8 finału Anglicy zagrają na Wembley z drugim zespołem najmocniejszej grupy.

Obie drużyny podchodziły do spotkania z czterema punktami na koncie. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, remis wystarczył Czechom aby wygrać grupę. Anglicy potrzebowali zwycięstwa.

Soucek i Coufal zagrali pełne 90 minut, natomiast Declan Rice został zdjęty z boiska przez trenera Garetha Southgate’a w przerwie.

Anglia wyprzedziła Czechów i awansowała z pierwszego miejsca do fazy pucharowej, a Czesi spadli ze szczytu tabeli na trzecią lokatę.