West Ham United otrzymał pozwolenie na pracę dla Felipe Andersona, który niebawem ma trafić do wschodniego Londynu za prawie 40 milionów funtów.

Według doniesień świetnie znającego sytuację w West Hamie Lee Claytona z Daily Mail, transfer Brazylijczyka zostanie potwierdzony jeszcze w czwartek.

Stołeczne Młoty zapłacą Lazio od razu 37 milionów funtów, ale ta kwota może wzrosnąć dzięki bonusom do 40 milionów.

25-latek w środę pojawił się w ośrodku treningowym rzymskiego klubu, gdzie pożegnał się z kolegami z zespołu i z kibicami. Niebawem piłkarz będzie podróżował do Londynu, aby przejść testy medyczne i sfinalizować transfer.

Najwiarygodniejsze źródło West Hamu ExWHUemployee stopniuje trochę nastroje. Napisał na Twitterze, że transfer powinien zakończyć się jeszcze w tym tygodniu, bo do finalizacji potrzebne jest jeszcze spełnienie kilku warunków.

Jednokrotny reprezentant Canarinhos będzie szóstym piłkarzem, który dołączy do zespołu Manuela Pellegriniego w tym okienku transferowym. Wcześniej kontrakty z Młotami podpisali: Ryan Fredericks, Issa Diop, Łukasz Fabiański, Jack Wilshere i Andriy Yarmolenko. Jednak to nie koniec ofensywy transferowej West Hamu. W tym tygodniu do klubu ma dołączyć także paragwajski stoper Fabián Balbuena, który nadal czeka na pozwolenie na pracę.