ExWHUemployee potwierdził, że Emerson Palmieri może wrócić na boisko wcześniej niż się początkowo spodziewano. Włoch opuścił plac gry w meczu przeciwko Freiburgowi z nadwyrężeniem pachwiny i jest poddawany leczeniu kontuzji. 

Klubowy informator powiedział, że istnieje szansa, choć niewielka, że może być gotowy do gry już w czwartek

Wiadomo jednak, że te nieco zbyt optymistyczne wiadomości są lekko na wyrost i bardziej niż prawdopodobne jest, że zawodnik będzie miał przerwę od intensywnego treningu i gry przez 7/14 dni.  Mimo wszystko, jest to pozytywny impuls po wcześniej ogłoszonych wiadomościach dotyczących kontuzji Ollie Scarlesa i klubowej niepewnej przyszłości Cresswella i Johnsona.

  • Jak informowaliśmy w weekend, Ollie Scarles będzie poza grą przez 6-8 tygodni – prawdopodobnie to kończy już jego sezon. W tej sytuacji Ben Johnson, jak i Aaron Cresswell pozostają jako jedyni gracze na tej pozycji. Oczekuje się, że obydwaj opuszczą klub latem, ponieważ ich kontrakty dobiegają końca.
  • Cresswell prawdopodobnie przejdzie do innego zespołu – w zimowym okienku przyciągał zainteresowanie Wolves.
  • Ben Johnson odrzucił wiele ofert kontraktowych, dlatego klub będzie nadal próbował nakłonić go do zaangażowania się w grę dla West Hamu. Uważa się, że ma on prowizoryczną ofertę od Crystal Palace i jest to umowa za dużo większą kwotę, niż West Ham jest gotów mu płacić.