Sky Sports poinformowało, że Vanessa Gold wystawiła na sprzedaż swoje 10% udziałów w West Ham United Football Club. Jest w ich posiadaniu od stycznia 2023 roku, kiedy to zmarł jej ojciec oraz jeden z właścicieli – David Gold.

Vanessa Gold obecnie pracuje wraz z odpowiednimi organami nad sprzedażą 10% udziałów w klubie. Jest ona posiadaczką w sumie 25% wszystkich akcji, które otrzymała w spadku po śmierci ojca Davida.

Kobieta chce wykorzystać ostatni sukces drużyny w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy, a także potencjał w postaci infrastruktury, zawodników i wiernych fanów. Zainteresowana postanowiła również sama skomentować sprawę:

Rozważam sprzedaż części swoich udziałów odpowiedniemu inwestorowi. Rozmawiałam z wszystkimi członkami Zarządu i muszę przyznać, że zrozumieli mój punkt widzenia i są bardzo pomocni. Zatrudniłam do pomocy bank Rotschild & Co w celu otrzymania odpowiednich porad oraz znalezienia właściwego kupca. Na pierwszym miejscu zawsze będę stawiać dobro West Hamu, ponieważ wiem jak bardzo mój ojciec był z nim związany.

Przypomnijmy, iż West Ham jest obecnie w rękach kilku właścicieli:

  • 39% akcji należy do Davida Sullivana,
  • 27% do Czecha, Daniela Křetínský’ego,
  • 25% do Vanessy Gold,
  • 8% do finansisty, Trippa Smitha.