Reprezentacja West Ham U21 rozpoczęła nowy sezon Premier League 2 w imponującym stylu, pokonując drużynę Southampton U21 aż 5:1. To pierwsze spotkanie na własnym stadionie okazało się dla młodych „Młotów” doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i pokazania, że są gotowi do walki o najwyższe cele w tym sezonie. Skuteczność w ofensywie i solidność w defensywie, były kluczowymi elementami tego triumfu, który wyniósł ich na szczyt tabeli.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi Southampton w posiadaniu piłki. Goście starali się narzucić swój styl gry, jednak nie byli w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę West Hamu. Mimo że Southampton utrzymywało piłkę, nie stworzyło żadnej groźnej sytuacji pod bramką gospodarzy.

W ósmej minucie West Ham przejął inicjatywę, co szybko przyniosło efekty. Ollie Scarles, który od początku meczu wykazywał się dużą aktywnością, otworzył wynik spotkania. Precyzyjne wykończenie akcji po szybkim ataku dało „Młotom” zasłużone prowadzenie i pozwoliło na spokojniejsze kontrolowanie przebiegu meczu.

Dziesięć minut po bramce Scarlesa, Southampton mogło wyrównać, ale ich gol został anulowany z powodu spalonego. Ta sytuacja okazała się punktem zwrotnym w meczu, gdyż od tego momentu West Ham zaczął przejmować coraz większą kontrolę nad grą. Podopieczni Marka Robsona z każdym kolejnym atakiem wyglądali na coraz bardziej pewnych siebie.

Tuż przed przerwą „Młoty” podwoiły swoje prowadzenie. Lewis Orford, prezentując doskonałą wizję gry, przedarł się przez obronę Southampton i podał piłkę do Seana Moore’a. Ten ostatni skutecznie wykończył akcję, zdobywając swojego drugiego gola w drugim meczu tego sezonu. West Ham schodził na przerwę z komfortowym, dwubramkowym prowadzeniem.

Kontynuacja dominacji

Druga połowa rozpoczęła się od kontynuacji ofensywy West Hamu. Już w 52. minucie gospodarze zdobyli trzecią bramkę. Ollie Scarles, ponownie będąc jednym z wyróżniających się zawodników na boisku, zagrał doskonałe prostopadłe podanie do Josha Ajali. Napastnik zachował zimną krew i pewnie umieścił piłkę w bramce, powiększając prowadzenie swojej drużyny.

Nie minęło wiele czasu, a Ajala ponownie wpisał się na listę strzelców. Jego drugi gol w tym meczu był prawdziwym majstersztykiem. Młody napastnik popisał się znakomitym rajdem, mijając trzech obrońców Southampton, by precyzyjnym strzałem umieścić piłkę w siatce. Był to pokaz umiejętności, który wzbudził zachwyt kibiców zgromadzonych na stadionie.

Honorowe trafienie i przypieczętowanie zwycięstwa

Mimo że Southampton zdołało odpowiedzieć golem Joe O’Briena – Whitmarsha w 69. minucie, to nie zagroziło dominacji West Hamu. „Młoty” pozostały skoncentrowane i kontynuowały kontrolowanie gry. Pięć minut przed końcem spotkania, Ollie Scarles dopełnił dzieła, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu po szybkim kontrataku. Jego występ był ukoronowaniem świetnej gry całego zespołu.

Przyszłość pełna nadziei

Zwycięstwo 5:1 nad Southampton nie tylko umocniło pozycję West Hamu na szczycie tabeli Premier League 2, ale również podkreśliło ich ambicje na ten sezon. Po meczu, trener Mark Robson nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych.

Uważam, że byliśmy świetni. Wszyscy zagrali wyjątkowo dobrze. Młodzi chłopcy, którzy wciąż są uczniami, a także bardziej doświadczeni gracze, wszyscy stanęli na wysokości zadania dla drużyny – powiedział Robson.

To zwycięstwo pokazuje, że West Ham U21 jest drużyną gotową do walki o najwyższe cele w Premier League 2. Młodzi piłkarze udowodnili, że mają zarówno talent, jak i charakter, aby rywalizować na najwyższym poziomie. Kolejne mecze będą okazją do sprawdzenia, czy „Młoty” utrzymają swoją formę i kontynuują swoją dominację na boiskach Premier League 2.