Maroko przegrało 2:0 z RPA i odpada z Pucharu Narodów Afryki!

To dobra wiadomość dla West Hamu, ponieważ Nayef Aguerd wróci do klubu wcześniej niż się spodziewano.

Maroko było faworytem do wygrania turnieju

Po rozegraniu meczów grupowych, Maroko było jednym z pretendentów do kontynuowania i wygrania zawodów, ale nigdy nie zdarzyło się, aby doszło do meczu, w którym przegrało 2:0 z drużyną z Republiki Południowej Afryki.

Oczekiwano, że reprezentacja narodowa Aguerda, wygra tego wieczoru i wejdzie do ćwierćfinału, ale dwa gole Springboksów w drugiej połowie wystarczyły, aby położyć kres ich nadziejam. To był ogromny szok, gdy RPA awansowało do ćwierćfinału i zagra przeciwko Republice Zielonego Przylądka.

Błąd Nayefa Aguerda i niewykorzystany rzut karny spowodowały, że Maroko wypadło z AFCON

Republika Południowej Afryki nie stwarzała żadnego zagrożenia, a Aguerd wybiegł z pozycji, aby spróbować przechwycić podanie do napastnika Republiki Południowej Afryki. To cecha, którą pokazuje także, gdy gra dla West Hamu.

Okazało się to kosztowne, ponieważ nie zbliżył się do piłki, pozostawiając ogromną przestrzeń w środku obrony, którą rywal w pełni wykorzystał, aby wyjść na 1:0.

Maroko miało szansę na wyrównanie po rzucie karnym w 82. minucie, ale obrońca PSG, Achraf Hakimi trafił w poprzeczkę.

Jest mało prawdopodobne, że Aguerd będzie dostępny na czwartkowy mecz, ale może wrócić już na spotkanie z Manchesterem United