Agent Javiera Hernandeza przyznał w rozmowie ze stacją FOX Sports, że Chicharito nosi się zamiarem opuszczenia London Stadium w styczniowym okienku transferowym.

Odkąd sternikiem Młotów został David Moyes, Meksykanin nie spędza na boisku tyle czasu, ile by chciał. W obliczu zbliżającego się mundialu, na który zakwalifikowała się kadra Meksyku, napastnik rzekomo chce zmienić otoczenie, by móc regularniej pojawiać się na murawie.

Eduardo Hernandez, który pełni rolę agenta filigranowego zawodnika, w rozmowie ze stacją FOX Sports powiedział:

– Jest kilka klubów, które interesują się jego usługami. Każdy wie, na co go stać i jak profesjonalnie podchodzi do gry w piłkę. Naszym głównym celem jest klub, w którym Chicharito mógłby grać tyle meczy, ile to możliwe. To jest teraz najważniejsze.

– Javier osobiście mnie poprosił o poszukanie dla niego nowego klubu. Jasno to określił i zażądał zmiany klubu na taki, który potrzebuje zawodnika o jego charakterystyce. On chce grać i grać i grać.

Wydaje się, że w obliczu kontuzji Marko Arnautovicia, Manuela Lanziniego, Andy’ego Carrolla i Diafry Sakho, Javier Hernandez nie dostanie zgody na transfer. Pozostanie Meksykanina w klubie w tym okienku transferowym potwierdził także w mediach społecznościowych ExWHUemployee.