Everton w letnim okienku transferowym postara się sprowadzić na Goodison Park bramkarza West Hamu – Adriana.

Hiszpan jest w trakcie negocjacji kontraktowych. Trener West Hamu Slaven Bilić bardzo nalega na przedłużenie umowy z bramkarzem na kolejne lata, ponieważ chce mieć do dyspozycji dwóch klasowych goalkeeperów.

Obecnie w klubie toczy się rywalizacja o pierwsze miejsce w bramce. Głównym oponentem Adriana jest Darren Randolph, który jakiś czas temu pozbawił miejsca w pierwszym składzie wychowanka Realu Betis. Adrian jest zdesperowany i jak najszybciej chce wrócić do regularnych występów, być może ten aspekt zadecyduje o ewentualnej zmianie barw klubowych.

Dodatkowo zarobki 30-latka są stosunkowo niskie i wynoszą 27.000 £ tygodniowo. Jeżeli Adrian zostanie w klubie ze Stadionu Olimpijskiego jego wypłata prawdopodobnie wzrośnie ze względu na niepewne miejsce w składzie.

Ronald Koeman wykazywał zainteresowanie bramkarzem West Hamu już w zeszłym roku i niewykluczone, że latem wróci z mocniejszą ofertą.

Włodarze Młotów nie powinni jednak pozbywać się tak dobrego goalkeepera niezależnie od kwoty, jaką wyłoży drużyna z Liverpoolu.