To jest kapitalne zakończenie sezonu! West Ham United U23 w finale play-off na St James’ Park pokonał Newcastle United 2:1 i w przyszłej kampanii zagra w Dywizji 1 Premier League 2.

Mecz nie zaczął się dobrze dla naszych zawodników, ponieważ w 19 minucie za sprawą Heardmana Sroki wyszły na prowadzenie. Gracze Terry’ego Westleya i Liama Manninga zdołali jednak wyrównać przed przerwą. W 43 minucie bardzo ładnym płaskim strzałem z ostrego kąta popisał się Toni Martinez i było 1:1.

Dziewięć minut po przerwie hiszpański napastnik znów dał o sobie znać. Toni oddał bardzo precyzyjne uderzenie z 25 metrów i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki. Trzeba przyznać, że tego gola 19-latek zdobył jakby od niechcenia. Nasz snajper w tym sezonie zdobył 14 goli w 13 spotkaniach U23.

Dzięki zwycięstwu nad Newcastle United, West Ham w przyszłym sezonie będzie rywalizował w Dywizji 1 z takimi drużynami jak: Everton, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester United, Sunderland, Derby County, Leicester City, Tottenham i Swansea City.

West Ham United: Spiegel – Knoyle, Akinola, Rice (C), Sylvestre (Hendrie 44) – Dobson, Makasi – Kemp, Samuelsen, Holland (Diangana 53) – Martinez (Powell 85).

Ławka rezerwowych: Trott (GK), Hector-Ingram.