„Daily Mail” wytypowało jedenastkę zawodników, z klubów żegnających się z najwyższą klasą rozgrywkową, którzy ich zdaniem byli wyróżniającymi się postaciami Premier League i powinni dalej kontynuować swoją karierę w tej lidze. Wśród nich znalazł się również Kamil Grosicki, o którego sprowadzenie może postarać się West Ham.

Turbogrosik podpisując umowę z Hull City wiedział, że drużyna ta będzie walczyć o ligowy byt i może jej się to nie udać. Gra w angielskiej ekstraklasie była jednak jego marzeniem i zdecydował się na ten krok – postawił jednak pewne warunki. Klauzula w jego kontrakcie pozwala mu opuścić KC Stadium w razie spadku popularnych Tygrysów do Championship.

Hull jest już pewne spadku, zatem reprezentant Polski może szukać sobie nowego pracodawcy. Angielski dziennik twierdzi, że Kamil nie powinien mieć większych problemów z tym zadaniem. Ich zdaniem:

Polski skrzydłowy jest energiczny i szybki. Przyczynił się do lepszej gry Hull. Powinien być do kupienia za około 5 milionów funtów.

Cena ta jest nieporównywalnie niższa z kwotą, za którą dołączył on do ekipy Marco Silvy. Hull przelało na konto Stade Rennes około 8 milionów funtów.  Wśród zespołów, które wyrażają zainteresowanie transferem skrzydłowego są między innymi: Newcastle, Burnley czy West Ham.

W roli faworyta w wyścigu o podpis Polaka wymienia się Newcastle, jednak zawodnik może zdecydować się na zespół, który ma bardziej ugruntowaną pozycję w lidze. Były zawodnik Jagiellonii Białystok był wyróżniającym się zawodnikiem na KC Stadium. Od przybycia do Hull w styczniu wystąpił w 14 spotkaniach i zaliczył 5 asyst – w tym dwie przy okazji meczu z zespołem Slavena Bilicia. Chorwacki menedżer miał być pod wrażeniem umiejętności Polaka i w letnim okienku może spróbować ściągnąć go na London Stadium.

Co ciekawe West Ham łączony jest również z innymi zawodnikami z jedenastki ułożonej przez „Daily Mail”. Między innymi z Pickfordem czy Defoe.

Najlepsza jedenastka zawodników, których kluby żegnają się z Premier League:
Pickford, Chambers, Maguire, Gibson, Robertson, Forshaw, Clucas, De Roon, Watmore, Grosicki, Defoe.