Ryan Fredericks jest pierwszym letnim wzmocnieniem Młotów. Prawy obrońca podpisał 4-letni kontrakt z zespołem z London Stadium.

W wieku 25 lat, Fredericks przeżył już wiele ekscytujących zdarzeń w swojej piłkarskiej karierze. O to lista ośmiu rzeczy, o których możesz nie wiedzieć o nowym Młocie.

1.Był okręgowym mistrzem w biegu na 100 metrów.

Fredericks jest bardzo szybki.

Był tak szybki, że w czasach młodości wygrał wyścig w okręgowych zawodach na dystansie 100 metrów.

Nie chodziło jednak o biegi, w które Fredericks celował. Prócz wyścigów na krótkie dystanse, zostawał również mistrzem w trójskoku. Oferowano mu nawet stypendium sportowe ale marzenia Fredericksa o byciu piłkarzem miały jednak pierwszeństwo.

2. Grał w młodej reprezentacji Anglii

W wieku 18 lat zadebiutował w reprezentacji Anglii do lat 19, w meczu przeciwko Holendrom U19. W tym meczu rozegrał 45 minut.

3. Jego Europejski debiut

Niewielu piłkarzy miało szczęście debiutować w pierwszym swoim profesjonalnym meczu w Europejskich pucharach, ale Fredericks tego dokonał.

Wygrywając w pierwszym meczu 5-0, Tottenham dał szanse Fredericksowi w meczu Ligi Europy przeciwko zespołowi Hearts. Fredericks rozegrał 61 minut. Mecz zakończył się wynikiem 0-0.

4. Siedem asyst w Championship

Pomimo, że jest prawym obrońcą, Fredericks lubi podłączać się w akcje ofensywne i korzystać ze swojej szybkości. 25-latek może posłać naprawdę dobre podanie.

W trakcie sezonu mistrzowskiego Fulham 2017/2018, Fredericks asystował przy siedmiu bramkach kolegów. Tylko jeden z graczy Fulham – Stefan Johansen mógł pochwalić się większą ilością asyst.

5. Jedenastka sezonu Championship 2017/2018

Fredericks pomógł zespołowi Fulham w powrocie do Premier League, mając doskonały sezon i zwyciężając na końcu w finale Play-offów z drużyną Aston Villa.

25-latek był tak dobry, że został wybrany do jedenastki sezonu Championship. Do niego dołączyli również dwóch innych kolegów z byłej drużyny Ryan Sessegnon i Tom Cairney.

6. 65 wygranych Starć z przeciwnikiem o piłkę.

Fredericks jest pewny siebie z piłką. Żaden inny obrońca w Championship nie miał więcej wygranych pojedynków niż Fredericks w zeszłym sezonie.

Jedynym piłkarzem w Championship, który mu dorównał pod tym względem był Ola Aina z Hull City.

7. Maszyna szybkości w Fifie 18.

Chociaż pisałem już o szybkości Fredericksa, jednak jego tempo w grze Fifa 18 również zasługuje na wzmiankę.

Prawy obrońca ma niesamowitą ocenę tempa na 92 w grze, co czyni go trzecim najszybszym piłkarzem w grze jeżeli chodzi o piłkarzy z Championship.

Tylko Adama Traore z Middlesbrough i Tom Barkhuizen z Preston North End są ciut szybsi. Ich ocena szybkości wynosi 93.

8. Fredericks może zagrać dla reprezentacji Gujany

Urodził się w Hammersmith w Londynie i grał dla reprezentacji Anglii do lat 19. Jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłości Fredericks będzie reprezentować barwy Anglii na poziomie międzynarodowym.

Anglia nie jest jedynym krajem dla którego Fredericks mógłby grać. Prawy obrońca również może wybrać grę dla reprezentacji Gujany. Kraj ten znajduję się w Południowej Ameryce.