Felipe Anderson stał się siódmym letnim wzmocnieniem Młotów. Transfer Brazylijczyka z Lazio opiewał na rekordowe dla londyńczyków 38 milionów €.

Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich

Felipe był częścią składu Brazylii, która dwa lata temu wygrała pierwszy dla kraju złoty medal olimpijski w piłce nożnej. W finale w serii rzutów karnych wykorzystał jedenastkę przeciwko reprezentacji Niemiec.

Drybler

Jeżeli chodzi o umiejętność dryblingu w ostatnim czasie we Włoszech nikt nie mógł się nawet zbliżyć do statystyk Felipe Andersona. W sezonie 2017/18 zanotował średnio 5.9 dryblingu na mecz, o 0.9 więcej niż drugi Alejandro Gomez z Atalanty.

Bliski przyjaciel Neymara

Felipe grał w tym samym czasie w Santosie z Neymarem. Piłkarz Młotów miał okazję 36 razy grać u boku brazylijskiego skrzydłowego, następnie obaj przenieśli się do Europy – Neymar do Barcelony, Anderson do Lazio. Do dzisiaj utrzymują bliski kontakt.

Wszechstronny piłkarz

Jego umiejętności nie ograniczają się tylko do biegania z piłką na jednej pozycji. Na początku swojej kariery w Lazio głównie występował na lewym skrzydle, później zdarzało mu się wystąpić również po prawej stronie, jako cofnięty napastnik, a nawet jako środkowy napastnik. Zresztą z pozycji najbardziej wysuniętego gracza ofensywnego strzelił swoją ostatnią bramkę dla Lazio – w maju przeciwko Interowi.

Miłośnik spaghetti carbonara

Kiedy Felipe przeprowadził się do Rzymu jego znajomość języka włoskiego ograniczała się jedynie do zamawiania spaghetti carbonara – z tego względu codziennie jadł to samo danie. Kiedy jego poziom włoskiego się poprawił zaczął zamawiać również inne potrawy – mimo wszystko carbonara pojawiała się w jego jadłospisie raz lub dwa razy w tygodniu.

Trzeci Brazylijczyk w West Hamie

Wcześniej tylko dwóch Brazylijczyków miało okazję grać dla West Hamu. Pierwszym był Ilan, który w 2010 roku zaliczył 11 występów w Premier League, strzelając cztery bramki. Drugim był Nene, który pięć lat później odnotował 8 meczów.

Zaangażowany pod bramką rywala

Felipe w ostatnim sezonie strzelił siedem bramek, a przy dziewięciu asystował – wszystko przez zaledwie 1670 minut. Oznacza to, że był zaangażowany w bramkę dla rzymskiego klubu średnio co 104 minuty.