Według informatora transferowego Deana Jonesa (dla Give Me Sport), podpisanie kontraktu West Hamu z Kortney Hausem z Aston Villi jest możliwe w najbliższym czasie. Według Football Insider, David Moyes chce w tym miesiącu sprowadzić 26-letniego środkowego obrońcę Villi na londyński stadion 

Domniemywa się, że Hause jest otwarty na pomysł dołączenia do West Hamu, a patrząc na to z drugiej strony, byłby ciekawą opcją dodaną do zespołu Moyesa.

26-latek urodził się i wychował w Goodmayes w Ilford i jako młody gracz, należał do akademii West Hamu. W wieku 16 lat dołączył do akademii  swojej lokalnej drużyny Lakeview FC.

To zdecydowanie możliwe, że House pojawi się na London Stadium. To ktoś, na kogo patrzy West Ham – w ostatnim tygodniu stało się to bardziej zrozumiałe i prawdopodobne do realizacji. Jest przyzwoitym obrońcą Premier League, ale czy ma potencjał, by stać się piłkarzem najwyższej klasy? – powiedział Dean Jones.

Hause jest wysoki, potężny i bardzo silny, a co ważne dla West Hamu, as Villi jest lewonożny

Jeśli Szkot naprawdę chce środkowego obrońcę Aston Villi i jest w stanie go pozyskać za rozsądną opłatą, jest to znak, że wszyscy inni powinni zostać w tyle w rozmowach transferowych.

Moyes zdobył zaufanie dzięki swojej nienagannej działalności transferowej od czasu powrotu na London Stadium. Kortney Hause może nie jest ekscytującym, znanym graczem, ale z pewnością byłby w stanie wykonać solidną pracę dla West Hamu.

Nie wiadomo jednak, czy szef Villi Steven Gerrard, będzie gotów go sprzedać w tym miesiącu.