Arthur Masuaku i Diafra Sakho słusznie zbierają pochwały za zwycięstwo 1-0 nad Swansea City jednak fundamenty pod zwycięstwo podłożył Joe Hart i czwórka muszkieterów z bloku defensywnego.

West Ham United zachował cztery czyste konta w ostatnich pięciu meczach we wszystkich rozgrywkach, z Hartem, Pablo Zabaletą, Winstonem Reidem, Jose Fonte i Aaron Cresswellem w linii obrony ograniczyli oni też Swansea do zaledwie sześciu strzałów w tym jednego celnego na bramkę.

Jose Fonte prezentował dobrą formę, Portugalski środkowy obrońca przejął osiem piłek i wygrał 5 pojedynków powietrznych.

Jego kolega z prawej strony, Pablo Zabaleta nadal buduje swoją reputację pośród Młotów, ponieważ popełnia jeszcze sporo błędów, ale z Łabędziami dokonał dwóch interwencji i zablokował strzał Toma Carrolla.

Obok Fonte, Winston Reid był w bardzo dobrej kondycji, dominując fizycznie, dzięki czemu przejął aż 14 piłek — dwa razy tyle, ile lider Swansea Alfie Mawson (7).

Na lewej stronie Aaron Cresswell ryzykował kontuzję, gdy zderzył się z butem pomocnika reprezentacji Portugalii Renato Sanchezem. Anglik wykonał też dwa główne podania, po których prawie padły gole.

Masuaku był niewątpliwie skuteczny, kiedy wszedł z ławki, zaliczając asystę i dostając nagrodę zawodnika meczu.

Mówiąc o dokładności, Manuel Lanzini był prawie idealny, z 21 podań ze 22 osiągnął zamierzony cel w 95.5 procentach. Argentyńska gwiazda również zaliczyła dwa udane dryblingi, dając nowy impuls do gry West Hamu, kiedy najbardziej tego potrzebują.

Cresswell i Zabaleta przebiegli 10,63 km i 10,44 km, zajmując trzecie i czwarte miejsce w liczbie przebiegniętych kilometrów w meczu. Michail Antonio wygrał, przebiegając dystans 11,31 km, prowadząc swój zespół do zwycięstwa, drugi był Cheikhou Kouyate, który osiągnął 10.93 km. Do tego rekordu, Antonio dodał również 79 sprintów.

Ogólnie rzecz biorąc, West Ham pokonał prawie 3,5 km więcej niż Swansea – 110,27 km do 106,81 km – pokazując, że w pełni pracowali na boisku, i z pewnością nie uciekali od ciężkiej pracy wymaganej, aby wygrać mecz.