Najwiarygodniejsze źródło dotyczące West Hamu przedstawiło szereg informacji z klubowych korytarzy z ostatnich dni.

 

Transfery

  • Luis Guilherme jest coraz bliżej związania się z West Hamem. Kwota transferu jest uzgodniona, a 18-letni Brazylijczyk wkrótce powinien zostać puszczony przez Palmeiras na testy medyczne. W transfer zaangażowani są liczni agenci nastoletniego piłkarza oraz jego aktualnego klubu, którzy nadal liczą na większą finansowo ofertę z innego klubu, dlatego negocjacje są dość skomplikowane. Jeśli ten transfer nie dojdzie do skutku, West Ham postara się pozyskać kogoś z dwójki: Andre z Fluminense oraz Pablo Maia z Sao Paulo.
  • Klub nie ustaje w poszukiwaniach środkowego obrońcy. Tim Steidten nadal przebywa w Brazylii i penetruje tamtejszy rynek w poszukiwaniu defensora. Po upadku transferu Fabricio Bruno, na celowniku są Vitao oraz Robert Renan oraz Murilo . Pierwsi dwaj są zawodnikami brazylijskiego Internacional. Vitao to 24-letni obrońca, będący na wypożyczeniu w Szachtarze Donieck, natomiast Roberto Renan jest na wypożyczeniu w Zenicie Sankt Petersburg. Murilo to piłkarz Palmeiras, czyli klubu, z którym już negocjujemy sprowadzenie wymienionego wcześniej Luisa Guilherme. Młotom zależy na pozyskaniu obrońcy do tego stopnia, że klub wysłal do Południowej Ameryki zaprzyjaźnionego agenta, Barry’ego Silkmana, żeby pomógł w negocjacjach.
  • Klubowi scouci monitorują nie tylko brazylijski rynek, ale także ligi europejskie. Na naszym radarze są skrzydłowi Fotis Ioannidis (Panathinaikos), Samu Omorodion (Atletico Madryt, ostatni sezon na wypożyczeniu w Alaves) oraz napastnicy El-Nesyri (Sevilla) oraz Elye Wahi (Lens).

Kontrakty

  • Przyszłość pomocnika Lewisa Orforda stoi znakiem zapytania. Reprezentant Anglii do lat 18 ma jeszcze rok kontraktu i jak dotąd nie zaoferowano mu nowej umowy. Wiele czołowych klubów z Anglii jest zainteresowanych jego usługami.
  • Klub nadal negocjuje kończące się za parę tygodni umowy Bena Johnsona oraz Divina Mubamy. Nowy trener, Julen Lopetegui, szczególnie liczy na pozostanie w zespole defensora.

Pozostałe

  • Jest coraz bardziej prawdopodobne, że Kurt Zouma nie będzie kapitanem w nadchodzącym sezonie. Francuz ma przed sobą ostatni rok kontraktu, i klub jest otwarty by go sprzedać póki jescze można na nim zarobić. Dodatkowo, ostatnie miesiące obfitowały w wątpliwości co do zdrowia i formy obrońcy.
  • Nowy sztab szkoleniowy chce mocno zmienić sposób gry w West Hamu. Zamiast skupiania się na kontraatakach i stałych fragmentach gry, zespół ma szukać więcej gry piłką. Stawia to znaki zapytania co do przyszłości Tomasa Soucka i Jamesa Ward-Prowse’a. Jednym z ich zastępców może być pomocnik Girony – Aleix Garcia.