Do Mistrzostw zostało już tylko niewiele ponad 15 miesięcy. W decydującą fazę wchodzą więc eliminacje do turnieju. W strefie europejskiej pierwsze trzy kolejki odbyły się w marcu, a jesienią poznamy już wszystkie grupowe rozstrzygnięcia.

Jednym z ciekawszych środowych spotkań miało być starcie Rosji z Chorwacją. Obie drużyny miały przed meczem nadzieję na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie – tylko jedna ekipa będzie pewna awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata bez rozgrywania baraży.

Spotkanie nie wyłoniło zwycięzcy – Rosja vs Chorwacja 0:0

Punkt utrzymuje Chorwację przed Rosją na czele grupy pod względem różnicy bramek. Obydwa kraje mają siedem punktów w swoich czterech dotychczasowych meczach. Nikola Vlašić (najnowszy zawodnik West Hamu United) rozpoczął  mecz w barwach narodowych Chorwacji od pierwszej minuty.

Kurt Zouma 90 minut na ławce

W zmaganiach o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w dniu wczorajszym największą niespodziankę sprawiła Bośnia i Hercegowina, która zremisowała na wyjeździe z Francją

W 51. minucie sytuacja Francuzów znacznie się skomplikowała. Jules Kounde ostro zaatakował rywala i po interwencji VAR, zobaczył czerwoną kartkę.

Francuzi grali w dziesięciu, ale  mimo to, nie pozwolili rywalom na wiele. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Francja jest liderem grupy. Na koncie mają 8 punktów. Bośnia jest czwarta z dorobkiem dwóch punktów.

W czwartej kolejce spotkań grupy D w barwach reprezentacji Francji na ławce rezerwowych cały mecz spędził nowy zawodnik West Hamu, Kurt Zouma.