Saga transferowa z Henrym Onyekuru dobiegła końca. Młody i zdolny Nigeryjczyk ostatecznie podpisał kontrakt z Evertonem i w związku z brakiem uzyskania pozwolenia na pracę od razu został wypożyczony do Anderlechtu Bruksela. Doradził mu to pewien piłkarz znany z boisk Premier League.

Większość kibiców powinno kojarzyć nazwisko Peter Odemwingie. Zawodnik miał przyzwoite statystyki na angielskich boiskach, jednak głównie zapamiętany został przez swoje nieodpowiednie zachowanie. Zaczął działać na szkodę swojego obecnego klubu rozpoczynając tyradę na West Brom na Twitterze, by wymusić na nich możliwość przeprowadzki na Loftus Road. Ostatecznie transfer nie doszedł do skutku, a Odemwingie został ukarany i odesłany do domu. Kiedy zawodnik doznał skruchy, przeprosił i powrócił do pierwszego składu.

Od tej pory ofensywnie usposobiony gracz miał na pieńku z kibicami. Kiedy któryś raz z rzędu został zmieniony na boisku, znów nie wytrzymał i zaatakował West Brom na Twitterze, co zapoczątkowało koniec jego kariery w obecnym zespole.

Portal claretandhugh.info podaje, że to właśnie Odemwingie doradził młodemu Henry’emu Onyekuru przeprowadzkę do Evertonu. Sam zainteresowany powiedział: Przed podjęciem decyzji szukałem porad u byłych nigeryjskich zawodników jak Odemwingie. Niektóre kluby oferowały mi więcej pieniędzy niż Everton, ale chodzi mi głównie o grę w piłkę. Chcę mieć możliwość grania w pierwszym składzie i pracować z trenerem, który popchnie naprzód moją karierę. Dlatego wybrałem Everton.

Mamy nadzieję, że poradzi sobie lepiej niż wybrany przez niego „główny doradca”.