West Ham United zamierza wydać sporą gotówkę w styczniu na nowe nabytki. Priorytetem dla Slavena Bilicia jest pozyskanie przede wszystkim prawego obrońcy i napastnika. Oto główne cele transferowe WHU.

Daniel Sturridge (Liverpool)

Występy w tym sezonie: 11 (9 – Premier League, 2 – EFL Cup)

Gole: 4

Asysty: 2

Wiek: 27

daniel-sturridge

Anglik jest celem numer jeden West Hamu na styczniowe okienko transferowe. Włodarze Młotów boją się o to, że Sturridge jest bardzo kontuzjogenny i planują wypożyczyć piłkarza z The Reds z opcją wykupu po sezonie.

Olivier Giroud (Arsenal)

Występy w tym sezonie: 9 (6 – Premier League, 2 – Liga Mistrzów, 1 – EFL Cup)

Gole: 4

Asysty: 2 

Wiek: 30

 olivier-giroud

Francuz od kilku okienek transferowych jest na radarze Młotów. Jeszcze kilka miesięcy temu transfer był realniejszy, ale teraz przy dobrej formie napastnika, Arsenal prawdopodobnie nie będzie skłonny do sprzedania Giroud.

Moussa Dembele (Celtic)

Występy w tym sezonie: 25 (12 – Scottish Premiership, 6 – Kwalifikacje Ligi Mistrzów, 4 – Liga Mistrzów, 3 – Puchar Ligi Szkockiej)

Gole: 16

Asysty: 3

Wiek: 20

moussa-dembele

Utalentowany Francuz robi furorę w Celticu i jest już przymierzany do silniejszych klubów. Skauci West Hamu często obserwują młodego napastnika, ostatnio podczas meczu ligowego z Kilmarnock. Dembele w tym sezonie pokazał się światu strzelając trzy gole w derbowym meczu z Glasgow Rangers oraz dwukrotnie trafiając do siatki w meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

Mario Mandzukić (Juventus)

Występy w tym sezonie: 15 (12 – Serie A, 3 – Liga Mistrzów)

Gole: 4

Asysty: 1

Wiek: 30

mario-mandzukic

West Ham chciał doświadczonego Chorwata już latem, ale ostatecznie zdecydował się na innego piłkarza Juventusu – Simone Zazę. Teraz temat transferu Mandzukicia na London Stadium wraca jak bumerang. Rosły napastnik ma dobre kontakty ze Slavenem Biliciem, co mogłoby pomóc w przeprowadzce piłkarza.

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht)

Występy w tym sezonie: 21 (14 – Jupiter Pro League, 4 – Liga Europy, 2 – Kwalifikacje do Ligi Europy, 1 – Puchar Belgii)

Gole: 17

Asysty: 2

Wiek: 25

lukasz-teodorczyk

Reprezentant Polski robi furorę w Belgii i jest coraz poważniej łączony z West Hamem. Klub z London Stadium chciałby „wykupić” umowę wypożyczenia piłkarza i podpisać z nim stały kontrakt.

Jermaine Defoe (Sunderland)

Występy w tym sezonie: 13 (12 – Premier League, 1 – EFL Cup)

Gole: 7

Asysty: 2

Wiek: 34

jermaine-defoe

West Ham za rządów Golda i Sullivana dwukrotnie starał się pozyskać wychowanka klubu, ale to się nie udało. Być może w styczniu Młoty znowu postarają się o transfer doświadczonego napastnika.

Ademola Lookman (Charlton)

Występy w tym sezonie: 19 (17 – League One, 1 – FA Cup, 1 – EFL Cup)

Gole: 6

Asysty: 0

Wiek: 19

ademola-lookman

Lookman jest jednym z największych talentów jakie biegają w niższych ligach angielskich. Skauci West Hamu mają na uwadze występy gracza i być może wkrótce wystosują oficjalną ofertę transferową.

Ponadto klub ma na radarze kilku napastników z Niemiec i Francji, ale personalia tych graczy nie zostały ujawnione.