Zespół West Hamu U-23 poznał swoich rywali w nadchodzących rozgrywkach Checktrade Trophy. Młoty zmierzą się ze Swidon Town, Bristol Rovers oraz Wycombe Wanderers.

The Hammers zostali przydzieleni do grupy C, co oznacza że chłopcy Westley’a pojadą na County Ground, Memorial Ground oraz Adams Park w tym sezonie. Trener młodzików uważa, że walka z wyżej wymienionymi rywalami przyniesie drużynie wiele korzyści.

Nasz rozkład jazdy na przyszły sezon jest ciężki, włączając to grę w Checktrade Trophy. Awansowaliśmy do pierwszej dywizji Premier League 2, co oznacza, że będziemy walczyć z takimi zespołami jak Manchester City, Tottenham czy Everton, a nasza wysoka pozycja oznacza, że zagramy też w Premier League International Cup z takimi tuzami jak FC Porto, Benfica czy FC Kopenhaga – powiedział szef akademii.

Doświadczenie, jakie przyniesie Checktrade Trophy, pomoże osiągnąć graczom taki poziom, na jaki chcemy ich wznieść. Nie tylko zdobędą doświadczenie w tych rozgrywkach, ale też być może zagrają na Wembley. Myślę, że finał jest w naszym zasięgu.  Z tak wymagającym programem będziemy musieli zbilansować potrzeby graczy i sprawdzić, kto musi udać się na wypożyczenie, kto rozwinie się w Checktrade Trophy, a kto będzie częścią naszego zespołu U-23 – ocenił.

16 drużyn kategorii pierwszej dołączy do 48 zespołów z League One i Leage Two w fazie grupowej, która została podzielona na regiony, żeby zmniejszyć odległości wyjazdowe. West Ham zagra wszystkie trzy mecze fazy grupowej na wyjeździe. Za zwycięstwo dostaje się trzy punkty oraz jeden za remis. W przypadku remisu, występuje konkurs rzutów karnych, a zwycięscy otrzymują dodatkowy punkt. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wchodzą do fazy play-off. Finał rozegrany zostanie na Wembley na wiosnę 2018 roku.