Mecz z Evertonem dał Součkowi piątego gola w sezonie i ósmego w zaledwie 30 meczach od przybycia do wschodniego Londynu nieco mniej niż rok temu.

Souček był zachwycony swoim celnym strzałem, ale chce dodawać kolejne, aby pomóc Młotom w dalszym wspinaniu się w górę tabeli w 2021 roku.

Zawsze chcę być blisko piłki i jestem gotowy do oddania strzału – wyjaśnił. Nie wiem czy to instynkt, ale kiedy piłka wpada w pole karne, chcę tam być i chcę być przygotowany na takie chwile.

Vladimir Coufal cieszył się podwójnie

Ten dzień, to było święto dla Vlada, mojego kolegi z drużyny z Czech. Kilka dni temu urodziła mu się córka. Życzę jej wszystkiego najlepszego przez wiele lat. Ten mecz był Natalie i dla wszystkich – 2020 był trudnym rokiem dla każdego.

Zwycięstwo zapewniło Młotom doskonały początek 2021 roku, a Souček uznał, że to nagroda za dobrą grę.

To było fantastyczne spotkanie – dodał. Zespół pokazał naszego ducha i pewność siebie od pierwszej do 95. minuty. Pokazaliśmy, że chcemy wygrać i cieszę się, że także mogłem pomóc drużynie.

Jesteśmy dumni ze zwycięstwa i miło jest rozpocząć 2021 w ten sposób. Chcemy kontynuować taką grę przez cały rok. Nadal powinniśmy awansować w tabeli, więc przygotujemy się do następnego meczu i będziemy do niego gotowi.