Zawodniczki West Hamu United Women, które reprezentują swoje barwy narodowe, podczas kwietniowej przerwy rozegrały kilka spotkań towarzyskich.

W pierwszej części zgrupowania: 

Kapitan Dagný Brynjarsdóttir strzeliła gola w zremisowanym 1:1 meczu z Nową Zelandią w Maedan Sports Complex w Ankarze w Turcji. Pomocniczka zapisała 38 celne trafienie dla swojego kraju w trakcie 112. występu dla Islandii.

Emma Snerle rozegrała ostatnie 26 minut spotkania, jako rezerwowa dla Danii, która zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 nad Szwecją w Malmö. Inna rezerwowa, Stine Larsen, strzeliła jedynego gola w meczu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry na stadionie Swedbank.

Risa Shimizu wystąpiła jako prawa obrończyni, gdy Japonia pokonała Portugalię 2:1 na Estadio Dom Afonso Henriques w Guimarães. Była Hammer Yui Hasegawa zdobył jedną z bramek Japonii, podczas gdy obecna koleżanka Shimizu z drużyny Irons, Honoka Hayashi , była niewykorzystaną rezerwową.

Mackenzie Arnold wystartował w bramce Australii w towarzyskim meczu ze Szkocją na stadionie Cherry Red Records w Wimbledonie w południowym Londynie. Arnold została pokonana przez strzał z dystansu Nicholi Docherty.  Kirsty Smith, była niewykorzystaną rezerwową w drużynie Szkocji.

Viviane Asseyi wystartowała w reprezentacji Francji, która pokonała Kolumbię 5:2 na Stade Gabriel-Montpied w Clermont-Ferrand. Po dwa gole dla Francji strzeliły Delphine Cascarino i Eugenie Le Sommer.

Lucy Parker  nie była zaangażowana w grę – Anglia pokonała Brazylię w rzutach karnych na Wembley i wygrała pierwszy w historii Finalissima kobiet pomiędzy mistrzami Europy i Ameryki Południowej.

Wtorkowe mecze:

Mackenzie Arnold odegrała kluczową rolę i zachowała czyste konto, gdy Australia zakończyła serię 30 meczów bez porażki, wygrywając 2:0 w meczu towarzyskim rozegranym na stadionie Gtech Community Stadium w Brentford. Arnold została pierwszą bramkarką, która zachowała czyste konto w meczu z Anglią od czasów Olivie Lukasovej w Czechach w październiku ubiegłego roku. Jej koleżanka z drużyny West Hamu United Lucy Parker, była niewykorzystaną rezerwową Lioness.

Dagny Brynjarsdóttir pojawiła się w wyjściowej jedenastce na mecz z Islandią, która pokonała Szwajcarię 2:1 w meczu towarzyskim rozegranym w Zurychu.

Risa Shimizu rozpoczęła drugi mecz z rzędu na pozycji prawego obrońcy, gdy Japonia przegrała 1:0 z Danią w towarzyskim spotkaniu w Odense. Samobójczy gol Moeki Minami okazał się decydujący, a koleżanki z drużyny Shimizu, Honoka Hayashi  i Emma Snerle , nie zagrały odpowiednio dla Japonii i Danii.

Kirsty Smith była również niewykorzystaną rezerwową reprezentacji Szkocji, która wygrała 4:0 z Kostaryką w towarzyskim meczu na Hampden Park. Bramka Emmy Watson, gol Emmy Weir i gol samobójczy Katherine Alvarado dały Szkotkom zwycięstwo na własnym boisku.

Viviane Asseyi i Hawa Cissoko były na ławce rezerwowych, gdy Francja pokonała Kanadę 2:1 w meczu towarzyskim rozegranym na MMArena w Le Mans.