Zawodnicy West Ham United w weekend wyszli na boiska ze swoimi reprezentacyjnymi kolegami, ponieważ rywalizacja w Lidze Narodów wkracza w decydującą fazę. Nie był to zbyt udany czas dla większości z nich, choć są i zadowoleni gracze po tej kolejce międzynarodowych spotkań.

Czechy – Izrael

Vladimír Coufal i Tomáš Souček zasmakowali zwycięstwa w Lidze Narodów. Wygrali 1:0 u siebie z Izraelem. Obaj walczyli ciężko, próbując przełamać upartą stronę Izraela i nadrobić zaległości w grupie względem Szkocji. Coufal przyczynił się do przełomu, zaliczając asystę otwierającą wynik w siódmej minucie.

1:0 oznacza, że ​​Coufal i Souček mogą jeszcze zakwalifikować się do finałów Ligi Narodów, który odbędzie się na jesieni przyszłego roku. Będą jednak musieli pokonać Słowację 18 listopada i mieć nadzieję, że Szkocja nie wygra w Izraelu tej samej nocy.

Anglia – Belgia

Declan Rice grał dla Anglii pełne 90 minut, a nadzieje na awans do finału zakończyły się porażką 2:0 w Leuven. Dwa wczesne gole zapewniły zwycięstwo Belgii. Anglia miała dużo posiadania piłki w pozostałej części spotkania, ale nie mogła wrócić do gry. Oznacza to, że ​​zajmie trzecie miejsce w grupie. Środowy mecz u siebie z Islandią ma teraz niewielkie znaczenie w rywalizacji.

Walia  – Irlandia

Drużna seniorska reprezentacji Irlandii z Darrenem Randolphem w bramce poniosła porażkę 0:1 z Walią w Cardiff. To już druga przegrana Irlandczyków w tej przerwie międzynarodowej.

Ich ostatni mecz w grupie odbędzie się w środę w Dublinie. Jeśli przegrają, spadną do trzeciego poziomu rozgrywek.

Włochy – Polska

Łukasz Fabiański był zgodnie z zapowiedziami w meczu z Włochami rezerwowym. Polska przegrała 2:0 na wyjeździe na Mapei w spotkaniu Ligi Narodów. Polacy nadal mogą zakwalifikować się do finałów przyszłej jesieni, ale będzie to wymagać zwycięstwa u siebie z Holandią w środę wieczorem, a Włochom musiałoby się nie udać pokonać Bośni i Hercegowiny.