Zapowiedź: West Ham vs West Bromwich Albion

West Bromwiich w czwartkowe popołudnie zmierzy się na wyjeździe z West Ham. Dla zespołu z The Hawthorns to pierwszy mecz już bez trenera Alana Irvine.

Irvine poprowadził po raz ostatni West Bromwich na Britannia Stadium w Stoke. The Potters wygrali 2:0, przy okazji zwalniając szkoleniowca po zaledwie półrocznej przerwie. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto na dłużej poprowadzi West Bromwich.

O wiele lepsze humory towarzyszą Młotom, choć w ostatnich dwóch spotkaniach West Ham przegrywał derby Londynu. Najpierw w Boxing Day przegrali na Stamford Bridge, a kilka dni temu ulegli na własnym boisku Arsenalowi Londyn. Pomimo tych porażek i tak zespół Steve’a Bruce wypracował rezultat ponad stan i plasuje się na wysokiej szóstej pozycji w Premier League po pierwszej części sezonu.

I to z pewnością gospodarze są faworytami do zgarnięcia kompletu punktów. Obie drużyny regularnie ostatnio przegrywały i będą zdeterminowane do przerwania złej serii. Większe szanse daje się jednak gospodarzom.

Steve Bruce nie będzie mógł postawić na Jamesa Tomkinsa, którego eliminują kartki, natomiast pozostali zawodnicy są do jego dyspozycji.

Niestety w najsilniejszym zestawieniu nie zagrają w tym meczu goście, bowiem na urazy narzekają Jonas Olsson i Sebastian Pocognoli.