Mecz o nic – tak można określić dzisiejsze spotkanie West Hamu ze Stoke City. Obie drużyny z taką samą liczbą punktów znajdują się w środku tabeli Premier League i wygląda na to, że ani spadek, ani awans do europejskich pucharów im nie grożą.

Nie oznacza to jednak, że nie warto dziś o 16:00 obejrzeć tego meczu. Dla Sama Allardyce’a stawka spotkania jest bardzo wysoka. Menedżer Młotów w ostatnim czasie notuje słabe wyniki, a w tym roku kończy mu się kontrakt z klubem. Od wyników najbliższych meczów będzie zapewne zależała jego dalsza przyszłość we Wschodnim Londynie.

O poprzednim spotkaniu z Leicester City, piłkarze i trener na pewno chcą jak najszybciej zapomnieć. Młoty przegrały na wyjeździe 1:2. Stoke City w ostatnim czasie również nie zachwyca. Przyjezdni będą starali się przerwać passę 3 meczów bez zwycięstwa.

Sytuacja kadrowa

Wzmocnieniem dla West Hamu będzie na pewno powrót Ennera Valencii. Piłkarz jest już zdrowy i prawdopodobnie zagra w dzisiejszym meczu. Nadal kontuzjowani są James Tomkins i oczywiście Andy Carroll.

Nie wiadomo czy w drużynie gości będą mogli zagrać Marc Wilson i Jonathan Walters. Obaj piłkarze zmagali się ostatnio z kontuzjami i ich występy stoją pod znakiem zapytania. Na 100% nie zagrają Bojan Krkic i Peter Odemwingie, którzy leczą poważniejsze urazy.

kouyate_nzonzi

Spotkanie

Mecz od 16:00 będzie można oglądać w serwisie whufc.pl. Więcej szczegółów pojawi się na stronie głównej i na naszym Facebooku zaraz przed meczem.