Spotkanie dwóch zespołów, które od kilku kolejek nie potrafią zgarnąć 3 punktów to najprawdopodobniej jedna z ostatnich szans na zapewnienie sobie kontraktu na przyszły sezon przez Sama Allardyce’a. Sobotnia potyczka z Sunderlandem rozpocznie się o godzinie 18:30 czasu polskiego. 

West Ham jest w fatalnej dyspozycji. Osiem kolejnych meczów bez zwycięstwa na pewno nie napawa optymizmem. Na szczęście dla Młotów, również ekipa Czarnych Kotów nie jest ostatnio w formie. Przy Stadium of Light zatrudniono nowego sternika, a mecz z WHU będzie dla Dicka Advocaata debiutem. Na uratowanie swojego klubu przed spadkiem ma zaledwie 9 spotkań, dlatego zdobywanie punktów powinien zacząć już w sobotę.

Sam Allardyce nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Andy’ego Carrolla, Jamesa Tomkinsa i Ennera Valencii. Najprawdopodobniej do gry nie będzie jeszcze zdolny Winston Reid. Sunderland musi sobie radzić bez Emanuele Giaccheriniego. Do obu zespołów dochodzą jednak dobre informacje – do treningów wrócili Carl Jenkinson oraz Adam Johnson.

Poprzedni mecz pomiędzy Czarnymi Kotami i Młotami odbył się w grudniu zeszłego roku i zakończył się remisem jeden do jednego po bramkach Stewarta Downinga i Jordiego Gomeza. Ostatni mecz oby ekip na Upton Park to bezbramkowy remis w końcówce 2013 roku.

Sędzią spotkania będzie Lee Mason.

Mecz będzie można oglądać na żywo w stacji Canal+Family2.