Zapowiedź: Newcastle vs West Ham

allardyce sullivan

W ostatniej odsłonie tego sezonu West Ham zmierzy się na wyjeździe z Newcastle. Jak zawsze na zakończenie rozgrywek wszystkie spotkania 38 kolejki będą rozgrywane o godzinie 16 czasu polskiego. Zwycięstwo w tym meczu zapewni gospodarzom utrzymanie się w lidze.

Sam Allardyce najprawdopodobniej poprowadzi zespół Młotów ostatni raz. Do gry nie będzie mógł desygnować Diafry Sakho, Andy’ego Carrolla, Jamesa Tomkinsa i Guya Demela. Pod znakiem zapytania stoi występ Jamesa Collinsa, który w poprzednim spotkani przedwcześnie opuścił murawę. Gospodarze muszą sobie radzić bez Stevena Taylora, Cheicka Tiote, Massadio Haidary, Jaka Alnwicka i Siema De Jonga.

Obie drużyny są ostatnio w fatalnej formie. Newcastle swój ostatni mecz w Premier League wygrało 28 lutego, natomiast West Ham wciąż ma wielkie problemy ze skutecznością. Poprzedni pojedynek, w którym Młoty strzeliły dwie bramki w jednym spotkaniu miał miejsce 22 lutego. Bukmacherzy są zgodni – nie obejrzymy wielu bramek. Poprzedni mecz obu ekip miał miejsce 29 listopada 2014 roku i zakończył się wynikiem 1:0 dla drużyny z Boleyn Ground po trafieniu Aarona Cresswella.

Arbitrem spotkania będzie Martin Atkinson, dla którego będzie to piąty mecz Młotów, który poprowadzi w tym sezonie. Do tej pory sędzia ten przynosił Młotom szczęście – podopieczni Sama Allardyce ani razu nie przegrali.

Stacja Canal+Sport oraz Radio Gol przeprowadzą multirelację ostatniej kolejki PL.