West Ham w ramach 31 kolejki Premier League zmierzy się z Leicester City. Wyjazdowy mecz na King Power Stadium rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 16 czasu polskiego. 

Do spotkania w lepszych humorach podchodzić będą zawodnicy z Upton Park. Dzięki zwycięstwu z Sunderlandem udało im się bowiem przerwać fatalną serię meczów bez wygranej. Lisy natomiast wciąż tkwią na ostatnim miejscu w tabeli, a ich przygoda z najwyższą klasą rozgrywkową w Anglii najprawdopodobniej niebawem się zakończy.

Nie tylko miejsce w tabeli, ale również statystyki poprzednich potyczek nie napawają optymizmem gospodarzy sobotniego spotkania. Piłkarze Leicester nie wygrali żadnego z ostatnich 6 spotkań z West Hamem, zdobywając zaledwie 2 punkty i strzelając jedynie 5 bramek. Oba zespoły zmierzyły się na King Power Stadium łącznie 5 razy, a Młoty przegrały tu tylko raz – w 2000 roku. Poprzedni mecz tych drużyn miał miejsce w grudniu zeszłego roku i zakończył się zwycięstwem zawodników z Upton Park 2:0 po bramkach Andy’ego Carrolla oraz Stewarta Downinga.

Sam Allardyce nie będzie mógł jednak skorzystać z rosłego napastnika w tym meczu, więc ciężar zdobywania bramek powinien spocząć na barkach najlepszego strzelca zespołu Diafry Sakho. Kolejnymi zawodnikami których może zabraknąć są obrońcy James Tomkins oraz Doneil Henry. Do pełnej dyspozycji wraca jednak Winston Reid. Z mniejszymi problemami kadrowymi boryka się Nigel Pearson – na liście niezdolnych do gry znajduje się bowiem jedynie Dean Hammond.

Sędzią spotkania będzie Martin Atkinson. Prowadził on już trzy mecze Młotów w tym sezonie. Były to pojedynki z Manchesterem United, Crystal Palace oraz Evertonem.

Stacja Canal+ oraz Radio Gol nie przewidują swoich transmisji z tego meczu.