We wtorkowy wieczór West Ham zmierzy się na Goodison Park z Evertonem w ramach III rundy FA Cup. Jest to najciekawsza para tej fazy rozgrywek.

Sam Allardyce zazwyczaj stawia na juniorów w meczach pucharowych. Wielokrotnie już przegrywaliśmy przez to spotkania z teoretycznymi outsiderami. Tym razem może być inaczej, gdyż rywalem jest ekipa z Premier League i wiadomym jest, że wystawienie młodzieżowców będzie się równało ze srogim laniem. Menadżer Młotów nie może skorzystać z kontuzjowanych Diafry Sakho oraz Jamesa Tomkinsa. Ponadto na Puchar Narodów Afryki wyjechał już Cheikhou Kouyate, a Mauro Zarate został wypożyczony do QPR.

Roberto Martinez nie będzie mógł do gry desygnować  Tony’ego Hibberta, Tima Howarda, Leona Osmana i Antolina Alcaraza. Do treningów po kontuzjach wracają Steven Pienaar, Darron Gibson, James McCarthy, John Stones oraz Kevin Mirallas lecz nie wiadomo, czy menadżer The Toffees zdecyduje się wystawić ich już w meczu z West Hamem.

Ostatnie spotkania obu zespołów nie mogą napawać nas optymizmem – Everton zwyciężył 5 z nich, a jedno zakończyło się remisem.

Relacji ze spotkania będzie można słuchać w Radiu Gol od godziny 20:40.

Sędzią tego pojedynku będzie Anthony Taylor.