Pablo Zabaleta niedawno oświadczył, że wraz z końcem obecnego sezonu może opuścić drużynę Młotów, jak i całą Europę. Miał już on rozmawiać z Lanzinim na temat życia na Bliskim Wschodzie.

Argentyńczyk po rozegraniu 28 spotkań w obecnej kampanii otrzyma nowy, roczny kontrakt. Jednak to piłkarz zdecyduje, czy go podpisać, czy opuścić Londyn.
Zabaleta dla „Arab News” powiedział:

– „Moje serce mówi mi, że chciałbym grać zawsze, ale w styczniu będę miał 34 lata i muszę słuchać swojego ciała. Na koniec będę wiedział, co chcę robić i dokąd się udać, ale chciałbym jeszcze przez dwa lub więcej lat pograć dalej. W wieku 34 lat wydaje mi się, że nadszedł czas, aby spróbować czegoś innego, mieć nowe doświadczenie.

Obrońca dodał:
– „Rozmawiałem z Manu o jego doświadczeniu gry na Bliskim Wschodzie i powiedział, że było wspaniale. Ale różnica polegała na tym, że miał on wtedy 21 lat, a potem chciał udać się do Europy i sprawdzić się dalej. Powiedział, że styl życia był fantastyczny, trenujesz późnym wieczorem z powodu warunków. Po Anglii tego właśnie szukam.