Obrońca West Hamu Pablo Zabaleta w rozmowie ze stacją Sky Sports News wyznał, że nie zamierza kończyć kariery piłkarskiej po tym sezonie. 

Umowa Argentyńczyka z Młotami wygasa po tym sezonie, ale po zakończeniu rozgrywek piłkarz usiądzie do rozmów z włodarzami londyńskiego klubu.

33-latek w tym sezonie rozegrał 12 meczów w Premier League i obecnie koncentruje się na dalszej grze dla West Hamu.

Zaba zapytany o przedłużenie kontraktu z Młotami odpowiedział: – Nie wiem, najważniejsze dla mnie jest to, aby dalej cieszyć się z gry w piłkę i cieszę się, że jestem częścią West Ham United.

Wiem, że nie jestem już młodym zawodnikiem, ale wciąż czuję się dobrze i gram praktycznie w każdym meczu. Fizycznie czuję się dobrze. Zobaczymy pod koniec sezonu jaka opcja będzie najlepsza dla mnie, dla klubu i dla wszystkich. W tej chwili nie myślę o tym, po prostu chce cieszyć się graniem i chcę mieć dobry sezon z zespołem. 

Niezależnie od tego co stanie się latem to Pablo zapewnia, że nie zakończy kariery po tym sezonie.

Jeśli dalej będę grał w każdym meczu to oznacza to, że mogę grać w piłkę przez kolejne kilka lat. Kiedy masz powyżej 30 lat to nie możesz myśleć daleko w przyszłość. Ja jednak nie myślę o emeryturze. Mam w sobie tyle miłości do piłki nożnej, że w kolejnych sezonach zawsze będę dawał z siebie 100% – zakończył defensor WHU