Nowy defensor Młotów Pablo Zabaleta bez wątpienia ma zadatki na kapitana. Argentyńczyk jest urodzonym przywódcą, czego wyraz dał podczas obozu przygotowawczego do następnego sezonu.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby móc powiedzieć cokolwiek o nadchodzącym sezonie, ale w stu procentach pewnym jest, że Pablo Zabaleta jest jednym z najbardziej charyzmatycznych i motywacyjnych charakterów w zespole Młotów od dłuższego czasu.

W meczu z Werderem Brema Pablo został mocno poturbowany w jednym ze starć i zareagował natychmiastowo i zdecydowanie, co pokazuje jego pewność siebie. Oprócz takich walorów jak dobra gra w obronie i w ofensywie, to z pewnością warto odnotować jego zdolności przywódcze.

Wydaje się, że Slaven Bilić niechętnie odbierze opaskę kapitańską Markowi Noble’owi, jednak w obliczu mocnego środka pola Anglik może rozegrać mniej minut, niż w poprzednim sezonie. Prawdopodobnie w środku nie do wygryzienia będą Cheikh Kouyate i Pedro Obiang, a trzeba pamiętać, że coraz głośniej do pierwszego składu puka Josh Cullen. Pozycja Zaby natomiast wydaje się być niezagrożona, gdyż Sam Byram odstaje od Argentyńczyka umiejętnościami i doświadczeniem. Pablo pozostaje więc silnym kandydatem do przejęcia obowiązków kapitana.

Slaven Bilić będzie miał nie lada orzech do zgryzienia.