Pablo Zabaleta był w pozytywnym nastroju po swoim pierwszym meczu w koszulce West Hamu z Sturmem Graz II w poniedziałkowy wieczór. 

Argentyńczyk zagrał przez pierwsze 45 minut i stwierdził, że ten mecz był świetnym testem fizycznym na tak wczesnym etapie przygotowań do kampanii Premier League.

 – Czułem się dobrze. Szkoda, że nie wygraliśmy tego meczu. Zawsze chcemy zwyciężać, ale oczywiście na tym etapie najważniejsze jest zdobycie minut. To było nasze pierwsze 45 minut po 10 dniach treningów i to był dobry test, aby zwiększyć poziom sprawności. Mecz był dobry. Oczywiście nie osiągnęliśmy wyniku, ale stworzyliśmy kilka dobrych okazji, a ich bramkarz był fantastyczny. – powiedział Zaba

 – To wczesny etap pre-season, mamy dużo czasu na pracę i teraz będziemy bardziej skupieni na taktyce. W czwartek gramy z Fulham i to będzie dobry test dla nas, aby zwiększyć zaufanie w zespole.

32-latek spędził już tydzień z zespołem na obozie w Austrii i przyznał, że zżył się już kolegami z drużyny i nie może doczekać się nowej kampanii.

 – Naprawdę się cieszę. Cały zespół jest fantastyczny. Każda osoba w klubie jest świetna, więc jestem bardzo zadowolony. Nie mogę się doczekać początku sezonu. Mam nadzieję w kolejnych meczach poprawimy swoją grę i nadal mamy kilku zawodników, którzy nie wrócili jeszcze po urazach. Wszyscy chcemy być gotowi na 100% przed startem ligi. – zakończył nowy nabytek Młotów