Według portalu „Fotball London”, ukraiński napastnik Młotów, Andriy Yarmolenko znalazł się na liście zawodników, których David Moyes najprawdopodobniej będzie chciał sprzedać tego lata.

30-letni Ukrainiec od początku swojej piłkarskiej przygody we wschodnim Londynie nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Jego największą wadą bez wątpienia są kontuzje, które co rusz wykluczają go z kolejnych występów dla Młotów.

Łącznie od momentu przyjścia na London Stadium, czyli od lata 2018 roku, Yarmolenko zdobył zaledwie pięć bramek i jedną asystę w 24 spotkaniach w Premier League. Statystyki te nie powalają, biorąc pod uwagę ofensywną pozycję zawodnika.

Zarząd ze wschodniego Londynu nie odzyska kwoty, jaką zainwestował w piłkarza dwa lata temu, czyli 18 milionów funtów. Mimo wszystko są inne pozytywy finansowe sprzedaży 86-krotnego reprezentanta Ukrainy, m. in. zwolnienie klubowego budżetu z jego tygodniowej pensji, która wynosi 115 tysięcy funtów.

David Moyes będzie chciał wzmocnić swój zespół przed startem nowego sezonu, a co się z tym wiąże, musi pozyskać odpowiednie fundusze, w dużej mierze pochodzące ze sprzedaży swoich obecnych zawodników.