West Ham United nie spisuje sie w tym sezonie tak dobrze jak w ubiegłej kampanii, ale Dimitri Payet nadal kreuje bardzo wiele sytuacji swoim kolegom z drużyny.

Francuz w meczu ze Stoke City zaliczył siedem kluczowych podań, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Gola dla Młotów ostatecznie zapisano jako samobójcze trafienie Whelana i tym samym Payetowi została zabrana asysta. Nie zmienia to jednak faktu, że 29-latek miał wielki udział przy tej bramce.

Trzy z siedmiu kluczowych podań to dośrodkowania z rzutów rożnych. Po pierwszej wrzutce Angelo Ogbonna był blisko zdobycia gola, ale świetnie w tej sytuacji interweniował Lee Grant. Drugie dośrodkowanie miało miejsce w 74 minucie kiedy do sytuacji strzeleckiej doszedł Michail Antonio. Trzecia okazję Dimi sprezentował w 90 minucie Jamesowi Collinsowi, ale Walijczyk uderzył niecelnie.

dimitri-payet

Wszystkie kluczowe podania Payeta w meczu ze Stoke City.

Kolejne trzy kluczowe podania zostały wyprowadzone przez naszego pomocnika z gry. Ostatnie siódme zagranie to dośrodkowanie przy samobójczym trafieniu Glena Whelana.

Dimitri Payet w tym meczu dotykał piłkę 66 razy i zaliczył 44 podania, ze skutecznością 77,3%. Ponadto piłkarz oddał jeden strzał i trzy razy wdał się w drybling z rywalami.

Według portalu Whoscored.com, tylko Pedro Obiang grał lepiej i skuteczniej od Francuza.