Strzelec dwóch zwycięskich goli w dwóch ostatnich meczach Mark Noble odebrał ogromną rolę w wygranych z Burnley i Hull City. Anglik w środę nie wykorzystał rzutu karnego, ale dobił piłkę obronioną przez Toma Heatona. Z Tygrysami poszło mu już lepiej i bezpośrednio z jedenastki dał zwycięstwo Młotom.

Nawet po niewykorzystaniu karnego w środę, nasz kapitan ma świetną statystykę wykonywanych jedenastek. Z 25 ostatnich prób, 23 razy trafiał do siatki. Gdyby udało mu się strzelić bezpośrednio w meczu z Burnley to miał by świetny bilans: jeden nie wykorzystany karny w ciągu 7,5 roku.

Pierwszy rzut karny w swojej karierze Nobes wykonał w sierpniu 2007 roku w meczu z Birmingham City (1:0). Łącznie 32-krotnie egzekwował jedenastki, trafiając do siatki 28 razy. Procentowy współczynnik to 88%.

Jego karne w poprzednim tygodniu były 54 i 57 jedenastką w tym sezonie, a dla West Hamu 3 i 4. Najwięcej podyktowanych rzutów karnych w tym sezonie Premier League mają: Manchester City, Leicester City, Tottenham Hotspur i Liverpool (po 5). Co ciekawe przeciwko naszemu sobotniemu rywalowi Hull City, podyktowano już 10 jedenastek w tym sezonie.

Oprócz rzutów karnych, Mark Noble przyczynił się do zwycięstwa z Hull City dobrą grą. Przedstawmy kilka statystyk. W skuteczności celnych podań lepsi byli tylko Pedro Obiang, Edimilson Fernandes i Winston Reid.

 – 70 kontaktów z piłką

 – 56 celnych podań, skuteczność 91,1%

 – 2 kluczowe podania

 – 1 gol

 – 1 akcja bramkowa

 – 1 strzał na bramkę

 – 1 żółta kartka

 – 2 popełnione faule

 – 1 wygrany wślizg

 – 2 wybicia piłki

 – 2 przechwyty

 – 1 dośrodkowanie