Występ Kouyate – analiza

Cheikhou Kouyate w spotkaniu z Chelsea FC zagrał świetne zawody i po raz kolejny pokazał, że doskonale odnajduje się w defensywie w formacji 3-4-2-1. 

Przestawienie Senegalczyka na pozycję środkowego obrońcy nie jest jakimś tam zaskoczeniem, ponieważ grał już w obronie w poprzednim sezonie podczas meczów z Evertonem i Tottenhamem. Teraz jednak nas zawodnik prezentuje się dużo lepiej niż w tamtych starciach.

W ostatnich meczach 26-latek wyrasta na jednego z liderów zespołu West Hamu i fantastycznie współpracuje z innymi defensorami: Angelo Ogbonną i Winstonem Reidem. Dobra gra tych zawodników skutkuje świetnymi wynikami osiąganymi przez zespół. Na początku sezonu obrona Młotów spisywała się koszmarnie, ale dzięki dobrej grze tercetu defensywnego West Ham zaliczył dwa czyste konta w ostatnich trzech potyczkach.

Były gracz Anderlechtu Bruksela przez pełne 90 minut meczu z Chelsea był skoncentrowany i zdyscyplinowany. Królował w powietrzu i po jednym zagraniu głową strzelił kapitalnego gola na 1:0.

Statystyczny występ Kouyate:

 – 7 wygranych pojedynków główkowych

 – 3 przechwyty

 – 11 wybić piłki

 – 1 wślizg

Jednym zdaniem: Cheikhou Kouyate to naprawdę dobry środkowy obrońca.

Warto również dodać, że w poprzednim meczu z Sunderlandem nasz piłkarz wygrał wszystkie pojedynki w powietrzu (łącznie aż 13) i 15 razy wybijał piłkę z pola karnego.