Piłkarze West Hamu rozpoczęli w czwartek rozgrywki fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się na London Stadium z serbskim TSC Bačka Topola i wygrali 3:1, choć nie bez problemów.

David Moyes postanowił dokonać dziewięciu zmian, względem spotkania z Manchesterem City. W składzie ostali się tylko Lucasa Paqueta i James Ward-Prowse. W wyjściowym składzie zobaczyliśmy m.in. Konstantinosa Mavropanosa, dla którego był to debiut w barwach Claret & Hugh. Po raz pierwszy w podstawowej jedenastce, zagrał Mohammed Kudus. Szansę dostał też Łukasz Fabiański.

Mecz rozpoczął się od ataków Młotów. Swoje szanse mieli Thilo Kehrer, Mohammed Kudus, Said Benrahma, Konstantinos Mavropanos i James Ward-Prowse, ale graczom z London Stadium brakowało precyzji. West Ham dominował, ale nie potrafił przewagi przełożyć na zdobycz bramkową.

W końcówce pierwszej połowy Serbowie mocniej zaatakowali i po dwóch dośrodkowaniach mieli dobre okazję do zdobycia bramki. West Ham miał szczęście, bo po jednym uderzeniu piłka otarła się o poprzeczkę bramki strzeżonej przez Fabiańskiego.

Po zmianie stron kibice Młotów przeżyli szok. W 48. minucie fatalny błąd przy rozegraniu piłki popełnił Angelo Ogbonna. Po odbiorze piłki, Petar Stanić pomknął na bramkę i bez problemów pokonał Fabiańskiego.

Po tym wydarzeniu, gracze Moyesa wzięli się do roboty, czego efektem był gol wyrównujący w 66. minucie gry. Po dośrodkowaniu Benrahmy, do siatki trafił Mohammed Kudus. Początkowo to trafienie zapisano jako samobójcze gracza Bački Topoli, ale po meczu zmieniono decyzję i gol trafił na konto Mohammeda Kudusa.

Ghańczyk kilka minut później wyprowadził West Ham na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Warda-Prowse’a z rzutu rożnego, wpakował z główki piłkę do siatki.

West Ham do końca meczu kontrolował to co się dzieje na boisku i dołożył jeszcze jedno trafienie. Kolejną asystę z rzutu rożnego zaliczył JWP, a swojego pierwszego gola w tym sezonie zdobył Tomáš Souček.

Drużyna ze wschodniego Londynu jest liderem grupy A Ligi Europy. W drugim spotkaniu, Olympiakos Pireus przegrał u siebie z SC Freiburg 2:3. Już za dwa tygodnie West Ham czeka wycieczka do Niemiec.

West Ham – TSC Bačka Topola 3:1 (0:0)

Bramki: Kudus 66′, 70′, Souček 82′ – Stanić 48′

West Ham: Fabiański – Kehrer, Mavropanos, Ogbonna (C), Cresswell (Emerson 46′) – Ward-Prowse, Paqueta (Cornet 86′) – Benrahma, Fornals (Antonio 61′), Kudus – Ings (Souček 77′).

TSC: Simić – Cvetković, Antonić (C), Stojić, Djordjević (Krstić 69′), Petrović (Rakonjac 81′) – Radin, Kuveljić (Vulić 80′) – Stanić – Djakovac (Cirković 80′), Jovanović (Mircevski 90′).