Wracamy po przerwie. Cystal Palace vs West Ham

 

Po przerwie związanej z meczami reprezentacyjnymi wracamy do rozgrywek ligowych. Młoty tym razem podejmą na wyjeździe drużynę Crystal Palace. Miejmy nadzieję, że przerwa dobrze zrobi naszym zawodnikom i The Hammers pokażą w derbach Londynu zupełnie nową jakość.

Ważna informacja dla tych, którzy preferują polski komentarz – mecz będzie do obejrzenia na żywo w Canal+ Sport. Tak wygląda mapa wszystkich kanałów transmitujących spotkanie, przygotowana przez whufc.com

Nie będę dłużej rozpisywał się na temat formy Młotów. Każdy z nas doskonale wie, że pierwsze dwa miesiące sezonu były bardzo rozczarowujące. West Ham znajduje się w strefie spadkowej z zaledwie czterema punktami na koncie.

Jak wygląda sytuacja Crystal Palace? Znacznie lepiej. 7 meczów, 11 punktów i pewne miejsce w środku tabeli. Co ciekawe, nasi sobotni rywale na własnym stadionie wywalczyli jedynie cztery oczka. Za wcześnie, by powiedzieć że “nie radzą sobie na własnym stadionie” i szukać w tym reguły, jednak trudno też traktować Selhurst Park jak twierdzę nie do zdobycia.

Sytuacja kadrowa

Slaven Bilić wyraźnie jest na etapie szukania zmian, które mają odwrócić sytuację drużyny. Kombinuje w obronie, kombinuje w ataku. Moim zdaniem to dobrze – taka jest rola trenera w sytuacji kryzysowej. Osobiście mam ogromną nadzieję zobaczyć ponownie Michaila Antonio na szpicy. Wierzę, że ten piłkarz ma szansę być naprawdę skutecznym napastnikiem.

Jak będzie zatem wyglądała pierwsza jedenastka w meczu z Crystal Palace? W miejscu kontuzjowanego Sama Byrama zobaczymy prawdopodobnie Alvaro Arbeloę. Gokhana Tore powinien zastąpić Sofiane Feghouli.

Nie spodziewam się żadnych zmian w środku względem spotkania z Middlesbrough (mimo, że wrócił Havard Nordtveit). Pedro Obiang ostatnim występem na pewno zasłużył sobie na pozostanie w pierwszej jedenastce.

 

 cp_pred

West Ham Poland

FREE
VIEW