Wraca Premier League, a przed nami kolejne wyjazdowe starcie. Tym razem przeciwnikiem West Hamu będzie dobrze spisująca się w tym sezonie drużyna Crystal Palace. Mecz na Selhurst Park zapowiada się na trudne dla Młotów spotkanie, lecz pamiętajmy że kilka wyjazdowych „trudnych spotkań” już w tym sezonie udało nam się wygrać. Transmisja meczu w sobotę od 16:00 na whufc.pl

Podopieczni Alana Pardew są obecnie na czwartej pozycji w tabeli Premier League i wyprzedzają West Ham (6 miejsce) o jeden punkt. Po przerwie na mecze reprezentacyjne, do ekipy Crystal Palace wróciło po kontuzji kilku zawodników. Chodzi o Damiena Delaneya, Mile Jedinaka, Joela Warda i Connora Wickhama. Alan Pardew ma nadzieję mieć ich wszystkich do dyspozycji w sobotę.

Slaven Bilić być może będzie mógł ponownie skorzystać z usług Winstona Reida, Andy’ego Carrolla, Angelo Ogbonny i Ennera Valencii. Nadal kontuzjowany jest jednak Alex Song.

Statystyki

• Alan Pardew wygrał 58 procent wszystkich spotkań ligowych będąc menedżerem Palace. Gdy dowodził drużyna West Hamu w latach 2003 – 2006 miał dużo gorszą statystykę – zaledwie 36 procent zwycięstw.
  • Oba spotkania pomiędzy tymi drużynami zakończyły się w ubiegłym sezonie wyjazdowymi zwycięstwami 3:1.
  • 15 z 18 bramek strzelonych w meczach z udziałem Crystal Palace (chodzi o te zdobyte oraz stracone) w tym sezonie, padło w drugiej połowie.
  • Żaden piłkarz w lidze nie ma na koncie większej liczby przechwytów niż Yohan Cabaye.
  • West Ham ma najlepszy współczynnik skuteczności strzałów w tym sezonie (liczba strzałów/strzelone gole) – 23 %.