Wychowanek AS Romy Riccardo Calafiori jest obecnie zawodnikem FC Basel. Portal Vocegiallorossa.it opublikował wywiad z lewym obrońcą, w którym opowiada o swoich dotychczasowych osiągnięciach oraz marzeniach. 

20-latek przeszedł przez wszystkie szczeble akademii AS Romy, notując 18 spotkań w pierwszym zespole. Nie znalazł się on jednak w planach Jose Mourinho i został sprzedany do szwajcarskiego FC Basel w poprzednim okienku transferowym. W nowym klubie zagrał już 10 spotkań i wywalczył sobie  miejsce w wyjściowej jedenastce. Dodatkowo, Calafiori to reprezentant Włoch U-21. Trenerzy kadry są zgodni – przed zawodnikiem stoi świetlana przyszłość.

Młody Włoch udzielił wywiadu portalowi Vocegiallorossa.it, w którym opowiadał o swojej przygodzie w Rzymie. Na pytanie, gdzie widzi się za pięć lat, odpowiedział:

– Mam przed sobą dwa obrazy. W jednym wracam do Włoch, być może do Romy, ale marzę też o grze w Premier League. Bardzo lubię Chelsea i West Ham. 

Riccardo Calafiori związał się z FC Basel kontraktem, który wygasa 30 Czerwca 2025 roku. Fachowy portal transfermarkt.de wycenia Włocha na 3,50 miliona euro.