Jack Wilshere w rozmowie ze Sky Sports wyznał, że West Ham bardzo potrzebuje Marko Arnautovicia, ponieważ jest on jednym z najlepszych napastników w Premier League. 

W krótkim czasie od kiedy jestem w klubie zauważyłem jaką Marko jest postacią, jest świetnym zawodnikiem i wspaniałą osobą którą chcesz mieć blisko siebie. On po prostu chce się bawić piłką, ostatnio zmagał się z kontuzją i mało trenował, ale zawsze mówił, że chce grać. 

– Potrzebujemy go. Dla mnie jest jednym z najlepszych napastników w Premier League. Grałem z kilkoma dobrymi napastnikami i on bez wątpienia jest jednym z nich, dzięki temu co wnosi do zespołu jest dla nas bardzo ważny – powiedział pomocnik Młotów.

Na antenie Sky Sports News głos w tej sprawie zabrał także były piłkarz Jamie Redknapp. – Zawsze słyszałem, że on chce grać w pierwszej szóstce, ale prawda jest taka, że chce wyjechać do Chin. Jeśli tam jedziesz to po pieniądze. Jeśli ktoś oferuje ci 300 tysięcy funtów tygodniowo to trudno to odrzucić. Rozumiem to jeśli jesteś do tego skłonny. Ale ogólnie jest to dla mnie trudne do zaakceptowania. West Ham chce go zatrzymać, ale jeśli mają dostać 40 milionów za prawie 30-latka to trzeba na to spojrzeć inaczej, bo ostatnią rzeczą jaką chcesz mieć w klubie to niezadowolonych piłkarzy. Niedawno mieli taką sytuację z Payetem i to nie pomaga szatni. Nie możesz pozwolić sobie na płacenie 300 tysięcy funtów tygodniowo, bo nie jest tego wart. 

Jeśli powiesz mu: zostań do końca stycznia, zdobądź bramki i potem cię sprzedamy. To by była idealna sytuacja, ale zastąpienie go nie będzie łatwo. Chcesz go zatrzymać, ale West Ham przetrwa z nim i bez niego. Przeżywali to kiedy Payet odszedł i zrobili to.