Jack Wilshere podkreślił, że obecny szkoleniowiec Młotów jest dla niego niczym Arsene Wenger w Arsenalu. W rozmowie z BBC’s Football Focus, cytowanej w raporcie z Football London, Wilshere ocenił swój początek życia w West Hamie po jego letniej przeprowadzce z Arsenalu.

Po wygaśnięciu kontraktu Wilshere’a na Emirates Stadium, kilku potencjalnych klubów chciało zakontraktować reprezentanta Anglii. Gracz zdecydował się na współpracę z Pellegrinim i wydaje się, że nie żałuje swojej decyzji.

Wilshere wyjaśnił, w jaki sposób Pellegrini doradził mu w kwestii przeprowadzki do Młotów, a nawet porównał go ze swoim byłym menedżerem Arsenalu Wengerem. Pomocnik spędził wiele lat pracując pod nadzorem Wengera i ujawnił, że widzi wiele różnych podobieństw między Francuzem a Pellegrinim.

Przypomina mi trochę Arsene. Jego spokój, sposób, w jaki chce grać. Jest miłym człowiekiem i możesz z nim porozmawiać, porozmawiać z nim o życiu, a to jest dobre dla mnie i nie mogę się doczekać tego sezonu.

Wilshere wystartował w pierwszym meczu sezonu West Hamu przeciwko Liverpoolowi, ale był bezradny, by zapobiec klęsce swojej drużyny.