Manuel Pellegrini potwierdził, że Jack Wilshere i Andy Carroll są w treningu z pierwszym zespołem i będą do jego dyspozycji w najbliższym meczu z Manchesterem City.

Obaj piłkarze w ostatnich miesiącach zmagali się z kontuzjami kostki, ale od początku tego tygodnia trenowali z drużyną w każdej jednostce treningowej.

Obaj pracowali w tym tygodniu każdego dnia z drużyną. Nasz skład na mecz poznamy w piątek – powiedział były szkoleniowiec Realu Madryt i Villarrealu.

Pellegrini został poproszony o swoje przemyślenia dotyczące dwóch napastników Marko Arnautovicia i Chicharito, gdyż ostatnio w mediach spekulowano o ich ewentualnym odejściu z klubu.

Marko jest zawodnikiem West Hamu, ma tutaj kontrakt i jest szczęśliwy. Każdy gracz chce grać w jak największym zespole, ale nie sądze, że Marko teraz myśli o tym. Myśli o West Hamie i stara się grać jak najlepiej w każdym meczu. 

– Zawsze wymagam jeszcze więcej od każdego gracza. Javier ma trudny sezon, ponieważ zawsze jest trudno wrócić w odpowiedniej formie po Mistrzostwach Świata. Przez udział w turnieju nie masz zbyt wiele czasu, aby przygotować się z zespołem do sezonu. Potem on zaczął jeden mecz w pierwszym składzie. Następnie zachorował i przez miesiąc czy pięć tygodni nie grał i teraz musi zacząć od nowa. Myślę, że jest bardzo dobrym zawodnikiem i zobaczymy jak poprawi swoje osiągnięcia od teraz do końca sezonu.

Jednym z piłkarzy, który nie zagra w sobotę, a w przyszłości może zagrać dla Młotów jest Samir Nasri. Były francuski pomocnik, który ma na swoim koncie Mistrzostwo Anglii z Manchesterem City trenuje z West Hamem, starając się wrócić do formy. Jeśli do stycznia 31-latek będzie w dobrej kondycji to może wywalczyć sobie kontrakt z The Irons.

Zobaczymy. Samir trenuje z nami po długiej przerwie związanej z zawieszeniem, ale podajemy mu rękę, aby mógł wrócić do poważnej piłki. Mamy nadzieję, że od teraz do końca roku dojdzie do odpowiedniej formy. Jeśli tak się stanie to postaramy się zatrzymać go w West Hamie na dłużej. Na pewno zostanie z nami do Świąt Bożego Narodzenia. – przekazał dziennikarzom Pellegrini