Manuel Pellegrini poinformował, że Marko Arnautović wyzdrowiał i przygotowuje się z zespołem do najbliższego meczu ligowego z Leicester City. 

Chilijczyk dał również aktualizację stanu zdrowia kontuzjowanych piłkarzy. Poza grą są Winston Reid, Andriy Yarmolenko i Andy Carroll. Do treningów wrócił już Carlos Sanchez.

– Myślę, że w tym tygodniu Manuel Lanzini i Samir Nasri nie będą dostępni. Również Javier Hernandez ma problemy z uchem i nie mógł trenować w ostatnich dniach. Pozostali gracze mają się dobrze. Jack Wilshere pracuje z zespołem bez problemów, Carlos Sanchez również dołączył do drużyny. Kontynuujemy grę bez trzech piłkarzy z długimi kontuzjami: Andy’ego Carrolla, Winstona Reida i Andriya Yarmolenko. Marko Arnautović pracował normalnie przez cały tydzień. – powiedział na konferencji prasowej 65-letni menedżer.

Pellegrini zasugerował także, że Jack Wilshere powinien wkrótce wrócić do gry z pierwszym zespołem.

– Zobaczymy jutro jak będzie się czuł. Grał już jeden mecz w drużynie U-23. Porozmawiamy z nim i wkrótce będzie grał. W tym tygodniu lub w przyszłym. Zagra jeszcze w niektórych spotkaniach w tym sezonie. 

– Myślę, że jest pomocnikiem, którego potrzebujemy, ponieważ mamy teraz same kontuzje na jego pozycji. Powrót Jacka będzie dobrym impulsem dla zespołu.